www.kujawskopomorskatablica.pl

Dodaj bezpłatne ogłoszenie

Osób online:24 | KATEGORIE:69 | LOKALIZACJE:151 | Ogłoszeń:3247

Powiadom znajomego

Wiadomość
Twoje imię
E-mail
E-mail znajomego
Kod
Wpisz kod widoczny wyżej
 
 

Formularz kontaktowy

Wiadomość
Twoje imię
E-mail
Kod
Wpisz kod widoczny wyżej
 
 
Szukaj
 Dodaj bezpłatne ogłoszenie

Linki sponsorowane

 

Promowane

 

Polecamy

 
 
Główna >> Poprzednia strona >> Szczegóły ogłoszenia Projektowana Charakterystyka Energetyczna Budynku - Bydgoszcz Tel. 605-920-522

Projektowana Charakterystyka Energetyczna Budynku - Bydgoszcz Tel. 605-920-522


 PDF
Telefon: 605920522

Rodzaj: Oferuję

Tagi:     
 
WWW

Miasto/a:
 Bydgoszcz
 Powiat bydgoski (bez Bydgoszczy)
 Powiat toruński
Charakterystyka energetyczna Bydgoszcz - województwo Kujawsko-Pomorskie

Projektowana charakterystyka energetyczna jest integralną częścią projektu budowlanego, w tym również projektu budynku jednorodzinnego.
Zgodnie z rozporządzeniem w sprawie zakresu projektu budowlanego, charakterystyka energetyczna budynku musi być opracowana zgodnie z metodologią sporządzania świadectwa charakterystyki energetycznej.
Projektowana charakterystyka energetyczna powinna zawierać informacje na temat właściwości cieplnych przegród oraz zastosowanych rozwiązań instalacyjnych.
Do każdej projektowanej charakterystyki energetycznej budynku dołączana jest analiza możliwości racjonalnego wykorzystania wysokoefektywnych systemów alternatywnych zaopatrzenia w energię i ciepło.
Zgodnie z aktualnie obowiązującymi Warunkami Technicznymi projektowany nowy budynek musi spełniać wymagania zarówno w zakresie wartości wskaźnika zapotrzebowania na nieodnawialną energię pierwotną EP, jak również w zakresie izolacyjności przegród i wyposażenia technicznego oraz powierzchni okien.
W przypadku budynku przebudowywanego wystarczy spełnienie warunków dotyczących izolacyjności przegród, wyposażenia technicznego oraz powierzchni okien.
Maksymalne wartości wskaźnika EP na potrzeby ogrzewania, wentylacji, przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz chłodzenia, a w przypadku budynków niemieszkalnych także oświetlenia, będą stopniowo obniżane aż do roku 2021 (Epmax).
Zmniejszeniu ulegać będą także graniczne wartości współczynników przenikania ciepła przegród nieprzezroczystych (Umax) oraz okien i drzwi (Umax).
Zaostrzanie wymagań odnośnie jakości energetycznej budynków wynika z obowiązku zapisanego w dyrektywie EPBD (Energy Performance of Buildings Directive), zobowiązującej Państwa Członkowskie do zwiększenia liczby obiektów wznoszonych w standardzie niemal zeroenergetycznym. Zgodnie z definicją zamieszczoną w dyrektywie, budynek o niemal zerowym zużyciu energii charakteryzuje się wysokiej klasy charakterystyką energetyczną, zaś niewielkie zapotrzebowanie na energię takiego obiektu pokrywane jest w znacznym stopniu ze źródeł odnawialnych.
Wszystkie nowe domy jednorodzinne wznoszone po 1 stycznia 2014 roku nie mogą zużywać więcej niż 120 kWh/mkw/rok energii pierwotnej. Od 2017 roku wartość ta ulega obniżeniu do 95 kWh/mkw/rok, a od roku 2011 - do 70 kWh/mkw/rok.
W celu wykazania, że projektowany budynek sprosta tym wymaganiom konieczne jest opracowanie jego charakterystyki energetycznej.

Kontakt:
biuro@cartex.biz.pl
http://www.cartex.biz.pl
Tel. 605-920-522
Projektowana Charakterystyka Energetyczna Budynku - Bydgoszcz Tel. 605-920-522
Projektowana Charakterystyka Energetyczna Budynku - Bydgoszcz Tel. 605-920-522
 

Reklama

 
Podziel się

Delicious  Facebook  Technorati  Digg  Google 
 

Regulamin | Polityka prywatności | Polityka cookies | Patnerzy
Copyright © 2010 - 2010 kujawskopomorskatablica.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.